Отборът на Суонзи продължава с чудесното си представяне по английските футболни терени. Момчетата на Гари Монк окупираха еднолично върха в най-силното първенство на света, след като разбиха с 3:0 гостуващия Уест Бромич. Така „лебедите" остават със 100-процентов точков актив, имайки три победи от три мача.

Двубоят на „Либърти стейдиъм" стартира по-мечтан начин за домакините, които поведоха след само 120 секунди игра. Точен бе Нейтън Дайър, който се възползва от чудесната асистенция на Гилфи Сигурдсон. Положението за гостите от УБА стана още по-тежко в 24-ата минута, след като Уейн Раутлидж зарадва трибуните с второ попадение. Класиката бе оформена в 71-ата минута, когато с втория си гол в мача, Нейтън Дайър оформи крайното 3:0.

„Дроздовете" пък продължават да нямат успех от началото на кампанията, имайки в актива си две равенства и поражение.

Саутхямптън намали еуфорията в лагера на Уест Хям, побеждавайки „чуковете" с 3:1 насред „Ъптън парк". Това бяха и първи три точки за „светците" през този сезон.  За да ги постигнат, те трябваше да правят пълен обрат, след като съперникът им поведе още в 27-ата минута. Уест Хям обаче не се възползва от своето предимство и след спад в играта си, лондончани инкасираха цели три гола в мрежата си.  Две от тях бяха на сметката на френския национал Морган Шнайдерлин, а успехът за Саутхямптън бе подпечатан от новото попълнение Грациано Пеле.

Нюкасъл и Кристъл Палас направиха драматично голово реми (3:3). Гостите от  Лондон поведоха още след първата си по-сериозна атака, когато Дуайт Гейл бе в прегръдките на своите съотборници. Нюкасъл изравни още до полувремето чрез Янмаат. Джеймс Пънчън отново разплака „джордитата" с началото на втората част, за да се стигне до ново изравняване дело на Роландо Аронас. Новото попълнение бе точен с глава и така надъха своите колеги за пълен обрат дошъл след гола на Уилямсън. Радостта на „свраките" обаче не бе за постоянно, тъй като в последните секунди ,Вилфред Заха вкара скъпоценен гол за Палас при повторния си дебют за „орлите".

В последен мач от този час, новаците от Куинс Парк Рейнджърс най-накрая победиха. „Рейнджърите" взеха ценни три точки срещу Съндърланд след минимален успех с 1:0. В герой за богаташите се превърна таранът Чарли Остин, който бе точен малко преди края на първата част.