Спартак (Пд) загуби с 1:3 от ОФК Миньор в Раднево, а любопитното бе, че двама играчи на пловдивчани получиха червени картона. Съдията Петър Тончев прати по-рано в съблекалните Мурад Ибрахим и Ивайло Димитров-Шведа.

В 37-ата минута пловдивчани заиграха с човек по-малко. Защитникът Мурад Ибрахим бе изгонен, след като скандалният рефер от София му измисли набързо два жълти картона, се казва в сайтът на Спартак.

Мачът започна отлично за тима от "Кючук Париж". Още в 10-ата минута "гладиаторите" поведоха с 1:0 чрез Николай Павлов. Плеймейкърът Христо Стаев метна дълъг пас в пеналта. Там Иван Площаков свали с глава. Ники Павлов пак с глава вкара топката в мрежата.

В средата на полувремето обаче нещата се промениха. За 60 секунди Миньор обърна резултата с голове на Тодор Динчев и Ангел Русев. През второто полувреме спартаклии проиграха няколко изгодни положения.

Домакините обаче не пропуснаха да направят резултата 3:1 чрез Тодор Динчев в 78-ата минута. Малко преди края на мача реферът Тончев изгони и Ивайло Димитров-Шведа. Бързакът бе провокиран от съперник и го удари с топката.

С прибавените три точки радневци подпечатаха оставането си в Източната "Б" група, като вече имат 26 в актива си и са на 10-ото място.

Съставът на Спартак (Пд): В. Василев, Мурад Ибрахим, Т. Симеонов, Любен Николов, Костадин Слаев, Стаев, Ценовски, Й. Христов, Красен Трифонов, Н. Павлов, Площаков (Стоян Терзиев, Ивайло Димитров, Людмил Николов).

Крайни резултати от 24-ия кръг на Източната "Б" група:

СЛИВЕН - НЕСЕБЪР 3:1
0:1 Петър Колев (48), 1:1 Иван Стоянов (79), 2:1 Мирослав Миндев (81), 3:1 Стефан Киков (83)

КАЛИАКРА - РОДОПА 1:0
1:0 Иван Петков (29)

НАФТЕКС - БЕНКОВСКИ (Бяла) 0:0

ДУНАВ – СВЕТКАВИЦА 1:1
1:0 Росен Каптиев (22), 1:1 Здравко Петров (72)

ОФК МИНЬОР (Раднево) – СПАРТАК (Пд) 3:1
0:1 Николай Павлов (10), 1:1 Тодор Динчев (22), 2:1 Ангел Русев (23), 3:1 Григор Георгиев (78)

ВОЛОВ – МАРИЦА 1:0
1:0 Калоян Генчев (86)

ХАСКОВО – СВИЛЕНГРАД 2:1
1:0 Стефан Тошков (12-д), 1:1 Четин Садула (69), 2:1 Емил Николов (76)