ЦСКА победи румънския Унирея с 2:1 в първи мач от турнира в град Пего. "Червените" поведоха в края на първото полувреме. Точен за 1:0 бе Йордан Юруков. Той се разписа след изпълнение на пряк свободен удар. След неговия изстрел топката се удари в гредата и влезе в мрежата.

Малко след това Машадо извърши нарушение в наказателното поле, зад топката застана Мунтеану, но Иво Петров блестящо спаси удара на румънеца.

В 42-ата минута футболистите на Унирея изравниха, след като топкатапопадна в оставения непокрит на дясната греда Меара, който със силен шут вкара за 1:1, при който резултат завърши първото полувреме.

Само три минути след подновяването на играта влезлият като резерва Хосе Гарсес вкара втори гол за ЦСКА. Вратарят на Унирея направи груба грешка и остави вратата си празна, което бе наказано от панамеца.

До края на срещата преобладаваха грубостите на терена, като на два пъти играчите заформяха мелета, но все пак нямаше изгонени футболисти.

В 74-ата минута Петре прехвърли излезлия вратар на Унирея Богдан Стеля, който игра с ръка извън наказателното поле, но странно защо реферът не реагира.

В даденото от съдията продължение Константин уцели гредата зад Пиргов, но все пак "армейците" грабнаха победата с 2:1.

Така на финала ЦСКА ще спори срещу победителя от двубоя между Локо (М) и Аустрия (Кернтен). Срещата е в четвъртък от 21,00 часа.

Двубоят между "червените" и румънците бе изтеглен с три часа, за да бъде предаван пряко по "Евроспорт 2", но въпреки това сателитният канал не излъчва срещата.

ЦСКА: Ив. Петров (46 - Пиргов), Настич, Тунчев, В. Илиев, Машадо, Янчев, Петре (82 - Гай), Юруков (90 - Златев), Удоджи (89 - Ланзаат), Г. Илиев (46 - Маркиньос), Ив. Димитров (46 - Гарсес)

Унирея: Григоре, Нику, Мунтеану, Мехмедович, Бордеану, Мара, Негру, Апостол, Петре, Онофра, Билашку (Стеля, Балин, Галамаз, Брандан, Константин, Алдеа, Даналаче, Станку)