Ботев (Пд) елиминира Славия от 1/8-финалите за Купата на България след успех с 4:2 в Пловдив. "Канарчетата" се добраха до крайния успех, след като изоставаха в резултата до 52-ата минута. Възпитаниците на Тенчо Тенев за първи път от дълго време играха нахъсано през целия мач и логично се добраха до успеха, правейки и обрат в резултата.

За Славия срещата тръгна идеално, защото още в 5-ата минута след атака на Здравко Лазаров Георгиевски направи Лилчо Арсов безпомощен. На разкаляния терен до края на първата част домакините бяха по-активни, но на два пъти Манчев, Георги Христов и Караматев не успяха да преодолеят сигурния страж на Славия Данчо Господинов.

Невероятен импулс в играта на Ботев в началото на втората част доведе до пълен обрат. В 52-ата минута с бомбен шут в долния десен ъгъл Йордан Минев изравни. Пет минути по-късно с гол-красавец Караматев даде криле на „канарчетата”. Асеновградчанинът бе най-съобразителен в меле и с „падащ лист” нацели напречната греда, след което за Господинов остана да вади топката от мрежата си – 2:1.

Съгражданинът му Дормушали Саидходжа също припомни, че има реализаторски умения. В 61-ата минута Муши се възползва от хубава комбинация между Манчев и Христов и след грешка в отбратана на гостите направи 3:1 за Ботев. В 66-ата Керчев остана непокрит в наказателното поле и докато играчите на домакините изясняваха дали има засада или не, славистът върна отбора си в играта, намалявайки на 2:3.

В 90-ата минута след продължително меле Муши от 2 метра го намуши за втори път на славистите и сложи точка на спора, като класира тима си на 1/4-финалите. В добавеното време Саша Симонович подкоси Йордан Минев и за втори жълт картон бе изгонен.

БОТЕВ (Пд) - СЛАВИЯ 3:2
0:1 Славчо Георгиевски (5), 1:1 Йордан Минев (52), 2:1 Борислав Караматев (57), 3:1 Дормушали Саидходжа (61), 3:2 Мартин Керчев (67), 4:2 Дормушали Саидходжа (90)

БОТЕВ (Пд): Арсов, Минев, Гаров, Величков, Василев, Божков, Аврамов, Манчев (78-Тимонов), Караматев (72-Гаджалов), Саидходжа, Г. Христов (90+1-Гърков)