Нафтекс загуби с 0:3 от руския Криля Советов третата си контрола от подготвителния лагер в Кипър. В първата проверка в Агия Напа "шейховете" направиха 2:2 с местния Неа Саламина, а след това победиха с 3:0 корейския Даежон.

Две от попаденията за бившия клуб на Омониго Темиле отбеляза Шевченко, но не украинската звезда, която е в Челси, а руски младок Игор, който е със същата фамилия.

Руснаците започнаха предпазливо, без да се хвърлят в атаки, но в 16-ата минута създадоха първата голова опасност. Вратарят Свилен Симеонов обаче боксира в корнер шут на Шведцов. Три минути по-късно Шведцов подаде на Медведев, който прокара топката под плонжа на Симеонов за 1:0.

В 33-ата минута Симеонов изби удар на Шевченко, останал сам срещу него, а при добавката Станислав Жеков изчисти от голлинията удар на Сквернюк. В 38-ата минута Шевченко удвои резултата, след като Денис Ковба му подаде на празно пространство в наказателното поле. Същият Шевченко направи преднината на Криля Советов класическа в 44-ата минута с удар от около 25 метра.

Две минути след началото на второто полувреме резервата Велин Дамянов изпусна на празна врата. След меле при корнер топката попадна в него на 3 метра от голлинията, но 17-годишният Дамянов изпрати кълбото над гредата.

Двама руски футболисти получиха червени картони в 53-ата и в 85-ата минута. Най-напред авторът на двете попадения Шевченко беше изгонен заради реплика към рефера Паникос, а пет минути преди края Дмитрий Василиев ритна без топка Стойчо Младенов-младши.

В последната минута на мача "шейховете" можеха да стигнат до почетен гол. Ударът на Румен Шанкулов обаче срещна гредата, а след това вратарят улови топката. В последните 20 минути с екипа на Криля Советов се появи бившият полузащитник на Литекс Абделкарим Киси.

НАФТЕКС - КРИЛЯ СОВЕТОВ 0:3
0:1 Медведев (19), 0:2 Шевченко (38), 0:3 Шевченко (44)

НАФТЕКС: Симеонов, Ст. Петров (69-Лефтеров), Жеков, Евтимов (46-Дамянов), Вл. Зафиров (74-Л. Генчев), Божинов (46-Филипов), Караканов (68-Алдев), Валериев (68-Генов), Р. Тодоров (46-Ст. Младенов), Любенов (81-Ст. Георгиев), Иво Паргов (46-Шанкулов)

КРИЛЯ СОВЕТОВ: Газьор, Бранко, Лагиезка, Бут, Ангба, Лейтън, Шведцов, Гусин, Бабьор, Медведев, Топич (Филекович, Емелянов, Будников, Шпаков, Тихонов, Сквернюк, Ковба, Василиев, Киси)